İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OSMANİYE YİNE ŞEHİDİN VAR

şehit 2ORTAK FFOTOSÖZÜN BİTTİĞİ YER…

Osmaniye’m yine ateş düştü, yine sabır ve temenni. Bayram Arifesi şehitlikte az sayıda kalan mezar yerlerini görünce hep kalır dolmaz inşallah diye dua etmiştik. Can veren şehitlerin şuurunda hayat sürmek görev yapmak nasip olsun .(Doç. Dr. Ruhi ERSOY)

 

ŞEHİDİMİZ ÖKKEŞ EDE’NİN KALEMİNDEN… Türk Silahlı kuvvetlerinin Mensubu olmaktan Onur ve gurur duyduğumu belirterek sözlerime başlamak istiyorum. 15.07.2016 tarihinde Devletimize ve milletimize karşı yapılan saldırıları Hain,Alçak ve bir o kadarda nefretle kınıyor, Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet Diliyorum.. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki; Türk ASKERİ her daim Aziz milleti ve Devleti için el ele yılmadan Terör, terör yandaşları ile mücadelede kararlılık içersinde olacaktır.. Milletimizin refahı Devletimizin Bekası adına Can vermeye Her daim hazırız..! Evet , şehidimiz 12 Nisan 2019 günü Evlendi .Halen Nişanlı. Düğünü vardı.O bedelini ödedi ,Ya siz? …Mekanın Cennet olsun yiğidim, rabbim peygamber efendimize komşu eylesin.

(Tansel ELVERDİ)

 

Şehitler Diyarı Osmaniye, bir şehit daha verdi.Osmaniye toplam 260 şehidi ile teröre en çok şehit veren illerin başında geliyor.

Osmaniyeli Uzman Erbaş Ökkeş Ede, Tunceli’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit düştü.

DÜĞÜN YAPMAYA HAZIRLANIYORDU

Babasını küçükken, annesini beş ay önce kaybeden 25 yaşındaki şehidimizin, 2 yıldır Türk Silahlı Kuvvetlerinde ‘da görev yaptığı, iki ay önce de resmi nikah kıydığı ve düğün yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Şehidimizin , Asri Mezarlık Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından şehitliğe defnedileceği bildirildi.

Şehidimizin taziye evi, Osmaniye Mevlana Mahallesinde bulunuyor.

Biz de basın olarak Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Hasan KILIÇ