İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“HASAN ERSOY VEFA PLAKETİ” VERİLDİ

ORTAK FOTO 2VEFA, dostlukta, bağlılıkta sebat etmektir. Arkadaşa yaptığı iyiliği az görmek, onun yaptığını çok bilmek vefadandır. Vefa demek, gerek hayatta iken ve gerekse öldükten sonra sevgi ve ilgiyi devam ettirmek demektir.

 

Bu düşünceden hareketle; 3 Temmuz 2018 günü makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Hasan ERSOY anısına TOBB Genel kurulunda ailesine VEFA PLAKETİ takdim edildi.

 

Türkiye Odaları Borsalar Birliği (TOBB) Genel kurulu, ahde vefa adına duygulandıran örnek bir harekete sahne oldu.

75. TOBB Genel Kurulunda Hasan ERSOY Anısına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU tarafından evlatlarına VEFA PLAKETİ verildi.

Konuyla ilgili konuşan Doç. Dr. Ruhi ERSOY ile OTSO Sanayi Sicil Müdürü Mehmet Akif ERSOY, ahde vefa adına kendilerini duygulandıran bu anlamlı örnek hareketten dolayı TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söyledi.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Devrim Murat Aksoy, ERSOY Ailesi adına MHP Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi ERSOY, OTSO Sanayi Sicil Müdürü Mehmet Akif ERSOY katıldı.

OTSO DA HASAN ERSOY HATIRA ORMANI KURMUŞTU

Hatırlanacağı üzere bir süre önce Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından da Merhum Hasan Ersoy anısına Zorkun Yolu Seyir Tepe üzerinde oluşturulan Hasan Ersoy Hatıra Ormanı’nın ilk fidanları dikilmişti.

OSMANİYE SEVDALISI HASAN ERSOY’U SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ

Konuyla ilgili olarak görüşünü açıklayan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy “Odamızda yaşanan menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden yiğit insan, Osmaniye sevdalısı Hasan Ersoy ağabeyimizin adına Yönetim Kurulu olarak bir hatıra ormanı yapmak istedik. Bu Hatıra Ormanı’nın oluşmasında katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bir kez daha Hasan Ersoy Ağabeyimin kederli ailesine başsağlığı diliyor ve rahmetle anıyorum” demişti.

BAZI İNSANLAR ÖLÜR ULU ÇINAR OLUR

Merhum Hasan Ersoy’un kardeşi, Osmaniye eski milletvekili MHP Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy da duygularını  “Bazı insanlar ölür telef olur, bazıları ölür ölümsüzlüğe gider, fidan olur, ulu çınar olur onun manevi gölgesinde bile pek çok insan gelir gölgelenir. Hasan Ersoy öyle bir insandı. Bu dağları çok severdi. Bu dağlarda onun ruhunun dolaştığına inanacağız ve buradan geçerken her defasında daha yüksek bir sesle Fatiha okuyacağız. Bu sebepten dolayı hem ailem adına hem mensup olduğum Türk milleti adına ve hizmet ettiğim Türk Devleti adına hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek dile getirmişti.

Hatıra Ormanı Fidan dikim törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Metin Esen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Merhum Hasan Ersoy’un ailesi ve vatandaşlar katılmış ve duygusal anlar yaşanmıştı.

 

 

Hasan KILIÇ