«

»

May 18

Karatepe Aslantaş Milli Parkı cazibesini arttırıyor

DSC06641Orman ve Su İşleri Bakanlığı VII. Bölge Müdürlüğü-Osmaniye Şube Müdürü Nuri Yılmaz, Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nın çehresinin değiştiğini söyledi.

Yılmaz, “Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Türkiye’nin 2. ilan edilen ve aynı zamanda ilk açık hava müzesini içinde barındıran bir milli parktır. Milli park içerisinde bulunan Hitit yarımadası günübirlik kullanım alanı, yanı başında bulunan açık hava müzesiyle, baraj gölünün eşsiz güzelliği, doğal peyzaj güzellikleri ve doğasıyla her geçen gün daha da tercih edilen bir yer haline gelmektedir. Milli park, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra özellikle 2014 yılında İl Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan yatırımlarla yeni bir çehreye kavuşmuştur. Bu yatırımlarla birlikte çocuk oyun grupları, piknik masaları, sahil boyunca kameriyeler yaptırılmış, alan içerisindeki büfe, wc ve çeşmelerin tamir bakımı yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Aynı zamanda Hitit Yarımadası günü birlik kullanım alanı girişinden açık hava müzesine kadar olan 1.200 metre yol doğal taş döşenmesi suretiyle bölge hem tarihi hem de doğal dokusuna uygun bir görünüme kavuşmuştur” dedi.

Alanda bu yıl da yatırımların devam edeceğini bildiren Nuri Yılmaz, şunları söyledi: “Yeni kameriyeler, çocuk oyun grupları, ibadethane, wc, giriş kontrol ünitesi, açık spor alanları,  otopark, patika ve yürüyüş yolları yapımı planlanmıştır. Alana gelen ziyaretçilerin istek ve temennilerini günübirlik kullanım alanında bulunan ziyaretçi defterine veya milliparklar@ormansu.gov.tr adresine belirtmeleri çalışmalarımızda bizlere ışık tutacaktır.”

Valilik Basın